بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟

بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟

در دنیای دیجیتال امروز، بسیار ممکن است که شما با دزدان اطلاعات فضای مجازی روبه‌رو شوید! دزدانی که اطلاعات شما را از روی سیستم شما به سرقت می‌برند. یکی از انواع این دزدی‌ها هک کردن شبکه‌های مجازی افراد مانند اینستاگرام است. این دزدان می‌توانند مقصودهای زیادی از این موضوع داشته باشند اما چیزی که اهمیت دارد، هدف این افراد نیست! بلکه چگونه روبه‌رو شدن با این موضوع و اطلاعاتی درباره‌ی اینکه پس از آن چه باید بکنیم، موضوع مهم‌تری است. موضوع مهم‌تری که در این مقاله به آن می‌پردازیم. این موضوع اختصاص به افراد خاصی ندارد و برای تمام افراد لازم است که درباره‌ی آن اطلاعات لازم را کسب کنند. زیرا این اتفاق ممکن است است برای هرکسی در شبکه‌ی مجازی اینستاگرام رخ دهد. پس اگر در این شبکه‌ی مجازی فعالیت دارید و امنیت اکانتتان برای شما اهمیت دارد، لازم است این مقاله را بخوانید. با خواندن این مقاله یاد می‌گیرید چطور در صورت روبه‌رو شدن با این موضوع، مشکل خود را به راحتی حل کنید! زیرا همان‌طور که شاعر گفته است: علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد!

چگونه اکانت هک شده‌ی اینستاگرام را بازگردانیم؟

پس از آن‌که اینستاگرام با محبوبیت بسیار زیادی رو‌به‌رو شد، اکانت‌های بسیاری هک شدند. در همین حین، اینستاگرام روز به روز به قابلیت‌های خود می‌افزود تا بتواند از اطلاعات مخاطبان خود به خوبی حفاظت کند. هم اکنون در این شبکه‌ی اجتماعی راهکارهایی برای بازگرداندن اکانت هک شده وجود دارد. همچنین این نرم افزار، محدودیت‌هایی را نیز برای افراد سودجو ایجاد کرده است که نمی‌توانند به راحتی اکانتی را از دسترس خارج کنند. در صورتی که اکانت شما توسط افراد سودجو هک شد، می‌توانید به صورت‌های زیر عمل کنید:

1. بازیابی اکانت هک شده‌ی اینستاگرام با شماره تلفن یا ایمیل

به وسیله‌ی شماره تلفنی یا ایمیلی که برای اکانت خود تعریف کرده‌اید وارد اینستاگرامتان شوید. با مشاهده‌ی دستگاه‌های فعال می‌توانید اکانتی که در حساب شما فعال شده است را مشاهده کنید. پس از آن با ورود به قسمت تنظیمات حتما اقدام به تغییر رمز خود نمایید.

2. استفاده از ایمیل برای بازیابی اکانت تغییریافته

در صورتی که هکر شماره‌ی تلفن و ایمیل شما را تغییر داده باشد، کار اندکی سخت‌تر می‌شود. در این صورت، برای آن‌که هکر بتواند ایمیل را تغییر دهد، اینستاگرام، پیغامی را به ایمیلی که قبلا در اینستاگرام شما فعال بوده است می‌فرستد. شما می‌توانید با این ایمیل حساب کاربری خود را پس بگیرید. با کلیک کردن بر روی گزینه‌ی Revert this change از تغییر دادن آدرس ایمیل جلوگیری می‌کنید و اینستاگرام شما ایمن می‌شود. پس از این اتفاق نیز، نیاز است که اکانت خود را ایمن کنید و رمز خود را عوض کنید.

3. بازگرداندن اکانت هک شده‌ی اینستاگرام با اکانت فیس بوک

در صورتی که هکری که به اکانت شما دسترسی پیدا کرده است و حرفه‌ای تر باشد، ممکن است ایمیل شما را نیز هک کند! در این صورت شرایط سخت‌تر و پیچیده‌تری اتفاق می‌افتد. پس از این اتفاق تنها راه‌حل شما بازگرداندن اکانتتان از طریق اکانت فیس بوک است! پس بهتر است که اکانت فیس بوک خود را با اکانت اینستاگرام خود لینک کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.

4. کمک گرفتن از پشتیبانی اینستاگرام

اگر تمام راه‌حل‌هایی که در بالا ذکر کردیم به بن بست خورد و نتوانستید از آن‌ها استفاده کنید، آخرین راه حل پیش روی شما است. با استفاده از پشتیبانی اینستاگرام می‌توانید تلاش کنید تا اکانت خود را پس بگیرید. برای انجام این کار لازم است روی گزینه‌ی Get help signing in در اینستاگرام کلیک کنید و گزارشی را در این جهت ایجاد نمایید. همچنین لازم است اسناد تایید هویت خود را ارائه دهید. به این ترتیب اکانت هک‌ شده‌ی شما بازیابی می‌شود.

در صورتی که این اتفاق بدون مشکلی برای اکانت شما پیش آمد، لازم است پس از عوض کردن پسورد و گذاشتن پسورد جدید و استاندارد برای پیج خود، در قسمت دستگاه‌های فعال در حساب شما، دیگر افراد را از حساب خود خارج نمایید. همچنین می‌توانید از کد دوم امنیتی که توسط اینستاگرام طراحی شده است استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید که لذت بردن از فضاهای مجازی بدون احتیاط و دقت می‌تواند مشکلاتی را برای شما به وجود آورد. پس حتما پیش از آن‌که با این مشکلات روبه‌رو شوید، اکانت‌های مجازی خود را ایمن سازی کنید.

منابع:

  1. mizbanfa
  2. mashhoor
  3. plaza
  4. shahrsakhtafzar
  5. mobilekomak
  6. iransoicalsec
نوشتهٔ پیشین
چگونه در اینستاگرام تبلیغ بگیریم؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست