چند بار در هفته در اینستاگرام پست بگذاریم

چند بار در هفته پست بزاریم؟

برای آنکه بتوانیم این مقاله را به رشته تحریر درآوریم، ۱۰۰ هزار پست اینستاگرام را در یک دوره ۳ ماهه تجزیه‌وتحلیل کردیم. قصد داشتیم بفهمیم که پیج های مختلف که تعداد پست‌های ارسالی خودشان را هرروز تغییر می‌دهند، چقدر موفق بودند. ما می‌خواستیم بدانیم که تعداد پست‌های روزانه، چقدر در افزایش نرخ تعامل، فالوور و بازدید تأثیر می‌گذارد.

برخی افراد فکر می‌کنند که اگر اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کنند، همه‌چیز تمام می‌شود. یا اینکه اگر از هشتگ در اینستاگرام استفاده کنند، دیگر همواره دیده خواهند شد. اما واقعاً این‌طور نیست.

ما فکر می‌کردیم پیج هایی که پست کمتری می‌گذارند، نرخ تعامل بیشتری خواهند داشت. اما آنچه در واقعیت بود ما را کاملاً حیرت‌زده کرد. بین کسانی که هفته‌ای یک‌بار پست می‌گذارند و آنهایی که هفته‌ای ۷ بار پست می‌گذارند، تفاوت‌های وحشتناکی وجود دارد. درواقع ما متوجه شدیم، پیج هایی که در طی این ۳ ماه تعداد پست‌های خود را در روزهای هفته افزایش دادند، افزایش چشم‌گیری را در نرخ تعامل کسب کردند. همچنین توانستند فالوور های هدفمند بیشتری جذب کنند.

مواردی که در این مقاله به شما خواهیم گفت:

 • چه تعداد پست در هفته بگذاریم؟
 • تأثیر پست گذاشتن بر افزایش لایک
 • رابطه‌ی پست گذاشتن با افزایش فالوور
 • تأثیر تعداد پست در نرخ تعامل

1. بیشتر پست بزار، بیشتر لایک بگیر

اگر شما ماهانه غیرمنظم پست بگذارید و ۱۰۰۰ عدد لایک دریافت کنید، مسلماً اگر در یک ماه با یک استراتژی درست پست بگذارید، ۲۰۰۰ عدد لایک دریافت می‌کنید.

بیشترین ترس افراد این است که فکر می‌کنند اگر هرروز پست بگذارند، تعداد لایک و کامنت آنها کاهش پیدا می‌کند. ازاین‌رو فکر می‌کنند درازای فعالیت زیادشان، تعامل کمتری را خواهند داشت. همان‌طور که در نمودار پایین مشاهده می‌کنید، این قضیه کاملاً برعکس است.

تاثیر پست بیشتر بر لایک بیشتر
آمار منتشر شده از تاثیر پست و لایک

2. هر روز پست گذاشتن، نرخ تعامل را افزایش می دهد

نرخ تعامل و افزایش پست
تاثیر افزایش پست گذاشتن بر روی نرخ تعامل

مطالعات دیگر حاکی از آن است که زیاده‌روی در پست گذاشتن، نرخ تعامل را کاهش می‌دهد. همچنین این مطالعه نشان داد، پیج هایی که بیش از یک‌بار در طول روز پست می‌گذارند، نرخ تعامل کمتری نبست به پیج هایی با پست کم، دارند. اما توجه داشته باشید، پیج هایی که بیش از یک پست در طول روز قرار می‌دهند در دسته‌بندی پیج های بزرگ قرار می‌گیرند. پیج های بزرگ نیز همیشه نرخ تعامل پایین‌تری نسبت به پیج های کوچک‌تر دارند. اما زیاد نباید به این داده‌ها رجوع کنید. زیرا انگار پرتقال و سیب را باهم مقایسه کرده‌ایم.

به همین دلیل، ما در این مطالعه ما به‌مرورزمان آن پیج هایی که بیش از یک پست قرار می‌دادند را بررسی کردیم. همان‌طور که در  نمودار بالا مشاهده می‌کنید، دقیقاً برعکس چیزی که تصور می‌شود اتفاق افتاده است. درواقع هرچقدر تعداد پست در روز بیشتر شود، نرخ تعامل نیز افزایش پیدا می‌کند. اما توجه داشته باشید، این دلیل نمی‌شود که شما هر محتوایی دوست داشتید ارسال کنید. تمام پست‌هایی که قرار می‌دهید باید باکیفیت باشند.

برای مطالعه دقیق‌تر ما پیج ها را بر اساس تعداد فالوور ها دسته‌بندی کردیم. آنها را در دسته‌بندی ۱۰ کا یا کمتر، ۱۰ کا تا ۱۰۰ کا و بیش از ۱۰۰ کا قراردادیم. درحالی‌که آنها در تعداد لایک، نرخ تعامل و فالوور ها با تعداد پست‌های ارسال تفاوت داشتند، برای ما اهمیت نداشت. به همین دلیل تصور کلی ما بدون توجه به اعداد و ارقام‌ها بود. به همین دلیل ما برای ساده کردن قضیه این اعداد را جمع کردیم.

3. بیشتر پست گذاشتن، فالوور های شما را افزایش می دهد

نمودار تاثیر پست بر افزایش فالوور
تولید محتوای روزانه، باعث افزایش فالوور می شود.

نکته‌ی مهم در پاسخ به سؤال چند وقت یکبار پست بزاریم، وجود دارد.  آن‌هم این است که هرچقدر محتوای خود را در معرض نمایش قرار دهید و لایک دریافت کنید، تنها مزیت بیشتر پست گذاشتن نیست. داده‌های ما نشان می‌دهد که پیج هایی که پست‌های بیشتری قرار می‌دهند، رشد سریع‌تری دارند.

با قرار دادن ۶ پست در هفته، می‌توانید جذب فالوور اینستاگرام خود را دو برابر کنید. همچنین اگر در روز ۲ بار پست قرار دهید، می‌توانید نرخ رشد خود را بیش از ۲ برابر کنید.

چند درصد هر روز پست می گذارند؟

نمودار تعداد پست در هفته
تنها 5 درصد هر روز پست می گذارند

شاید از پاسخ این سؤال تعجب کنید. زیرا فقط  ۵ درصد هر روز پست می‌گذارند.

بسیاری از دیجیتال مارکتر ها، ارسال پست را به‌ندرت آزمایش می‌کنند. داده‌های مطالعات ما نشان می‌دهد که این بازاریاب‌ها رشد و تعامل فالوور های خود را اگر متعهد به ارسال یک پست در روز نباشند، نمی‌بینند.

اگر می‌خواهید در اینستاگرام، خیلی سریع رشد کنید و حرفه‌ای رفتار کنید، باید خود را متعهد کنید که روزی یک پست بگذارید.

درست است که پیدا کردن ایده و پست کردن آنها هرروز کاری سخت است! اما شما باید سعی کنید پست‌هایی حرفه‌ای و باکیفیت تولید کنید و خود را مکلف کنید هرروز این کار را انجام دهید. به همین دلیل تقویم محتوایی شمارا در این کار کمک خواهد کرد.

 

 

نوشتهٔ پیشین
چگونه به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنیم
نوشتهٔ بعدی
چگونه یک میلیون فالوور اینستاگرام جذب کنیم؟

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • reza.khani@hj.com
  2021/02/ج 21:54

  وای من تا الان داشتم اشتباه میزدم :)) فکر میکردم هفته ای یبار اگر پست بزاریم موفق میشیم :)) مرسی ازتون از این به بعد هر روز پست میزام

  پاسخ
 • Mohadese
  2021/04/ش 02:49

  یبار پست بزاریم ولی با کیفیت بزاریم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست