بهترین شغل در اینستاگرام

بهترین شغل در اینستاگرام

بهترین شغل در اینستاگرام چیست؟ درآمد واینر های اینستاگرام چقدر است؟ از اینستاگرام چقدر می‌توانیم درآمد کسب کنیم؟ و کلی سؤال دیگر که جواب دادن به آنها باعث می‌شود تا بهتر و راحت‌تر قدرت این شبکه اجتماعی پرطرفدار را در ایران و دنیا درک کنیم. زیرا راحت‌تر درک خواهیم کرد که درآمد میلیاردی داشتن در اینستاگرام به‌راحتی آب خوردن است. فقط کافی است راه و روش پول درآوردن در آن را بدانید. ما در بتا فالوور همواره تلاش خواهیم کرد تا به کسب‌وکار شما رونق دهیم و با یک دید بازتر شمارا در این شبکه اجتماعی همراهی کنیم.

خوبی های اینستاگرام

خوبی های اینستاگرام و داشتن شغل
خوبی های اینستاگرام و داشتن شغل در آن

اما چرا اینستاگرام بهترین جا برای کسب درآمد و سود است؟ آیا داشتن شغل در اینستاگرام دارای هزینه است؟ چقدر سرمایه اولیه برای شروع نیاز داریم؟ سؤالات این‌چنینی که پاسخ دادن به آنها شمارا حیرت‌زده می‌کند. زیرا برخلاف هر شغل و کسب‌وکار دیگری شما به هیچ‌چیز دیگری جز یک گوشی موبایل و اینترنت نیاز ندارید. اما بیایید یک به یک مزایای این شبکه اجتماعی پرطرفدار را بازتر کنیم.

1. رایگان

جدای از هزینه‌های خرید گوشی و اینترنت، فعالیت و ثبت‌نام در اینستاگرام رایگان است. یعنی شما برای عضویت در این پلتفرم نیازی نیست هزینه‌ای را پرداخت کنید. همچنین دسترسی به آمار و ارقامی که از پیج شما به‌دستتان می‌رسد کاملاً رایگان است. ازاین‌رو با توجه به حجم بالای مخاطبی که در اینجا جمع شده است، این رایگان بودن باعث می‌شود تا ما به‌راحتی ثبت‌نام کنیم و کار خود را شروع کنیم.

2. رشد راحت

خیلی‌ها اعتقاددارند که رشد کردن کسب‌وکار در اینستاگرام راحت نیست و زمان‌بر است. اما من اعتقاددارم بسیار راحت است. اما در صورتی راحت است که الگوریتم‌های اینستاگرام بشناسید. با نحوه درست هشتگ گذاری در اینستاگرام آشنا باشید. با اصول کپشن نویسی آشنا باشید. آن‌وقت می‌توانیم بگوییم که راحت است. در غیر این صورت باید بگوییم که سخت‌ترین کار است.

3. امنیت بالا

شما اگر یک سایت اینترنتی داشته باشید، با چالش‌های فراوانی روبه‌رو خواهید شد. اگر حوزه‌ی شما نیز پررقابت باشد که بدتر. اما instagram کاملاً امنیت شمارا حفظ می‌کند. درصورتی‌که به قوانین پایبند باشید و موارد امنیتی را در پیجتان رعایت کرده باشید، هیچ‌چیزی شمارا تهدید نمی‌کند. ازاین‌رو این امنیت بالا باعث می‌شود تا ما بتوانیم شاهد مشاغل اینستاگرامی زیادی باشیم. مشاغلی که روز به روز به تعداد آنها اضافه می‌شود.

4. تنها شبکه اجتماعی بدون فیلتر

از یوتیوب و توییتر بگیرید تا فیس‌بوک و غیر تماماً فیلتر هستند. اما اینستاگرام با این که پر از مخاطبین فراوان و گاها موارد بی‌اخلاقی هم در آن دیده می‌شود فیلتر نیست. نکته‌ی جالب اینکه پلیس نیز به‌طور جدی فعالیت کاربران ایرانی اینستاگرامی را رصد می‌کند. به همین دلیل بعید میدانم حالا این شبکه اجتماعی برای ما ایرانیان محدود شود.

تعریف شغل در اینستاگرام

تعریف شغل در اینستاگرام
تعریف شغل در اینستاگرام چیست؟

آیا به هر کسب‌وکاری در اینستاگرام می‌توان لقب شغل گفت؟ اگر جواب من را بخواهید بله می‌توان گفت. اما اگر خیلی بخواهیم ریز شویم به هر کسب‌وکاری که حتی یک مشتری هم دارد و از شما خدمات و سرویس دریافت می‌کند، شما دارای شغل هستید. نکته‌ی حائز اهمیت این است که حتی واینر های اینستاگرام هم که تبلیغات انجام می‌دهند، دارای شغل هستند. زیرا از این راه کسب درآمد در اینستاگرام می‌کنند.

انواع کسب و کار در اینستاگرام

حال که متوجه شدیم، مزایای اینستاگرام چیست. شغل در اینستاگرام چیست. حال نوبت به این می‌رسد که پرطرفدارترین شغل‌ها و حوزه‌های کاری را بشناسیم. اما به نظرتان بهتر نیست قبل از هر چیز با دسته‌بندی شغل‌های اینستاگرام آشنا شویم؟ این آشنایی باعث می‌شود تا ما راحت‌تر بتوانیم تصمیم بگیریم که در کدام حوزه فعالیت کنیم. قابلیت‌های خودمان را بهتر بشناسیم.

1. همکاری در فروش

یکی از پرطرفدارترین مشاغل اینستاگرامی، همکاری در فروش است. این طرفداری فقط به ایران خلاصه نمی‌شود و کل دنیا را شامل می‌شود. اما روش کار آن چگونه است؟ شما با استفاده از فروشی که برای یک شرکت، کارخانه یا فروشگاه به‌دست می‌آورید یک درصدی را سهم خودتان می‌کنید. به‌عنوان‌مثال به مغازه‌ای می‌روید و می‌گویید می‌خواهم لباس‌های شمارا در اینستاگرام به فروش برسانم. در صورت فروش هرکدام به من یک درصدی را بدهید. به این کار همکاری در فروش گفته می‌شود.

لازم به ذکر است، همکاری در فروش‌های زیادتری وجود دارد که همه‌چیز به صورت آنلاین محاسبه می‌شود. به‌عنوان مثال شما اگر لینک خرید یک محصول از دیجی کالا را در اینستاگرامتان بگذارید و کاربری توسط آن لینک یک خرید یا ثبت نامی را در دیجی کالا انجام دهد به شما کمیسیون تعلق می‌گیرد.

2. فروش مستقیم

اگر شما مغازه یا فروشگاه یا سرمایه‌ای دارید، می‌توانید با فروش مستقیم کالا به درامدهای خوبی برسید. فروش مستقیم کالا و خدمات خودتان باعث سودهای کلانی برای شما در اینستاگرام می‌شود. افرادی هستند که ماهانه بالای ۵۰۰ میلیون فروش دارند و از این راه به هدف‌ها و آرزوهایی که داشته‌اند نیز رسیده‌اند. به همین دلیل هیچ‌گاه این امر را شوخی نگیرید.

اگر سرمایه دارید و هنوز کار ندارید، سری به بازار بزنید. البته پروتکل‌های بهداشتی را هم رعایت کنید. سپس لباس زنانه در رنگ‌ها و سایزهای مختلف خریداری کنید. به یک مدل پول بدهیم و از او نیز عکس تهیه کنید. در اینستاگرام خود قرار دهید و بازاریابی  کنید. من به شما قول می‌دهیم کمتر از 3-5 ماه شما شروع به درآمد خواهید کرد. اگر هزینه تبلیغاتی هم انجام دهید در همان ماه ابتدای می‌توانید به درآمد برسید. اما فراموش نکنید که برای کسب اعتماد مشتریان خرید فالوور اینستاگرام انجام دهید که آنها فکر نکنند شما کلاه‌بردار یا تازه‌کار هستید. با این کار باعث می‌شوید مخاطب راحت اعتماد کند.

3. خدمات

دسته بندی سومی که می توان برای شغل های اینستاگرام در نظر گرفت، خدمات است. حال فرقی نمی کند این خدمات چه باشد. از خدمات بابربری، پرستاری از کودک، تعمیرات منزل گرفته تا خدمات اینستاگرام همه و همه به شما پول می دهد. از این رو اگر در یک حوزه تخصص دارید و می توانید خدمات ارائه دهیدف همین حالا پیج خود را راه اندازی کنید و شروع به کسب درآمد کنید.

4. تبلیغات

همان‌طور که در ابتدا گفتم، واینر های اینستاگرامی نیز دارای شغل هستند. آنها با ساخت کلیپ‌های طنز مخاطب جذب کرده و به علت تریبونی که در اختیار دارند، به تبلیغات می‌پردازند. حال قرار هم نیست همه‌ی ما واینر شویم. شما می‌توانیم با ساخت یک پیج سرگرمی، دانستنی، طنز و… مخاطب جذب کرده و سپس شروع به تبلیغات کنید. از این راه نیز می‌توانید درآمدهای هنگفتی به‌دست آورید.

5. فروش کالای دیجتال

این دسته‌بندی نیز جز همان فروش مستقیم محسوب می‌شود. اما به دلیل آنکه از محبوبیت بالایی برخوردار است، ترجیح دادیم در یک دسته‌بندی جداگانه آن را معرفی کنیم. فروش کالای دیجیتال مانند گوشی موبایل، تبلت و لپ‌تاپ یکی از پرسودترین کسب و کارهای اینستاگرام در دنیا است. حالا که کرونا هم آمده اکثراً به یک گوشی هوشمند یا لپ‌تاپ نیاز دارند. چه‌بهتر که از شما این کالا را خریداری کنند.

درآمد از اینستاگرام چقدر است؟

این‌که ما بدانیم بهترین شغل در اینستاگرام چیست، شاید خوب باشد. اما اینکه بدانیم بهترین کار در اینستاگرام چقدر درآمد دارد، بهتر است. اگر بخواهیم پاسخ این سؤال را بدهیم بهتر است دسته‌بندی‌هایی که در بالا عرض کردیم را ریزتر کنیم. با این کار هم می‌توانیم پر درآمدترین شغل اینستاگرام در هر حوزه را معرفی کنیم و هم آنکه می‌توانیم درآمد آنها را نیز تخمین بزنیم. اما اگر بخواهیم یک نسخه عمومی بگوییم، درآمد افراد حداقل 1 میلیون تا 3 میلیارد تومان در یک ماه است. باورنکردنی است. درست است؟ همراه ما باشید تا این درآمدهای رؤیایی را به شما بگوییم.

پردرآمدترین شغل در اینستاگرام

ازنظر من، همه‌ی شغل‌هایی که یک نیازی از مردم را رفع کنند، جزو مشاغل پردرآمد محسوب می‌شود. اما این نظر شخصی من است و افراد فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ شاید نظر دیگری داشته باشند که کاملاً هم درست است. زیرا هر نیازی رفع کردن هم غالباً نباید شمارا پولدار کند. اما اگر بنده به شما بگویم که ما یک مشتری داریم که با فروش جوراب فقط ماهی 300 میلیون درآمد دارد، باورتان می‌شود؟ مسلماً خیر. اما باید بگویم که هم‌چین درآمدهایی وجود دارد که شما نیز از آنها مطلع نیستید. حالا بهتر است مشاغل خوب و زودبازده را معرفی کنیم و درآمد هرکدام را نیز موردبررسی قرار دهیم.

1. لباس و مزون

یکی از راه‌های درآمدزایی سریع، ساخت پیج لباس و مزون است. این پیج ها هم زودبازده هستند و هم اینکه مشتری سریع خرید خودش را از شما انجام می‌دهد. درآمدهایی که از این پیج ها به‌دست می‌آید از 20 میلیون تومان شروع و تا 500 میلیون تومان در ماه نیز می‌رسد. حال اگر شما اصولی کار کنید و بسیار حرفه‌ای تر باشید می‌توانید درآمد خود را خیلی سریع به 100 میلیون در ماه برسانید. باور کنید این درامدها در اینستاگرام، چیز زیادی نیست. بلکه می‌توان بیشتر نیز درآمد داشت. همچنین شما می توانید با خرید ویو اینستاگرام، بازدید پست های ویدیویی خود را بالا ببرید.

پرفروش ترین پیج های اینستاگرام در حوزه لباس

در این بخش قصد دارم 4 تا از پیج های فروش لباس زنانه که خوب کار می‌کنند را به شما معرفی کنم تا خودتان پیج آنها را آنالیز کنید و به نتایجی دست پیدا کنید. ممنون خواهم بود که نتایج به‌دست آمده خودتان را در قسمت کامنت ها برایمان بنویسید.

 1. مزون سارا

2. گالری اردیبهشت

3. مزون ملون

4. مزون لاوین

2. تبلیغات

یکی از بهترین شغل‌های اینستاگرام که بسیار پر درآمد است، تبلیغات است. درآمد این پیج ها با توجه به تعداد فالوور ها، معروفیت و حوزه فعالیتشان متفاوت است. اما با دلیل اینکه کل این درآمد سود خالص است، حتی گوگل نیز از این طریق کسب درآمد می‌کند. در مقاله کسب درآمد از اینستاگرام به‌طور کامل به این موضوع پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن مقاله را به‌طور کامل مطالعه نمایید.

درآمد واینر های اینستاگرام

عمده کسانی که از طریق تبلیغات درآمد دارند، واینر های اینستاگرامی هستند. درآمد واینرها اینستاگرام کاملاً وابسته به تبلیغات که اکثر آنها درآمدهای تقریباً میلیاردی در ماه دارند. شما یک ماه فقط پیج یک نفر از آنها را آنالیز کنید. متوجه درآمد هنگفتی که دارند، می‌شوید. اینکه چطور واینر شویم و ایده برای واینر شدن چیست را در یک مقاله‌ای جدا به‌طور کامل به‌زودی خواهیم گفت.

3. بدلیجات

شغل‌های پردرآمد اینستاگرامی اکثراً به موضوعاتی مرتبط است که خانم‌ها مخاطب آنها هستند. زیرا مردها زیاد اهل خرید نیستند. اما خانم‌ها با خرید کردن حال بهتری را تجربه خواهند کرد. به همین دلیل اگر بتوانید کسب‌وکاری در همین حوزه راه‌اندازی کنید، پول‌های خوبی را به‌دست خواهید آورد. شغل بدلیجات نیز یکی از همین مشاغل است که درآمدهای خوبی را برای شما به همراه خواهد شد.

درآمد شغل بدلیجات در اینستاگرام

شما اگر یک طلافروش در بازار باشید و هیچ پیج اینستاگرامی نداشته باشید، درآمدی که یک پیج بدلیجات فروشی کسب خواهد کرد، از شما بیشتر خواهد بود. ازاین‌رو نمی‌توان عدد دقیقی را برای این شغل در نظر گرفت.

4. خدمات اینستاگرام

با گسترش اینستاگرام، افراد زیادی دوست دارند در اینستاگرام فعالیت کنند. اما بلد نیستند. به همین دلیل بهترین راه این است که شما خدمات به آنها ارائه دهید. درآمدی که از این شغل به‌دست خواهید آورد کاملاً به تخصص و برند بودن شما بستگی دارد. ازاین‌رو اشخاصی که بنده می‌شناسم بین 5 میلیارد تا 7 میلیارد از این طریق درآمد دارند. شاید تعجب کنید. ولی بنده به چشم خودم این مبالغ را در حساب دوستانم دیده‌ام. اما چه خدماتی می‌توانیم ارائه دهیم؟

 • دایرکتور اینستا
 • ادمین اینستاگرام
 • تولید محتوا
 • مشاوره امنیت پیج

5. لوازم و خدمات آرایش و بهداشتی

مورد بعدی که درآمدهای زیادی را به همراه دارد، مشاغلی است که به آرایشگری مربوط است. حال فرق نمی‌کند شما بلاگر آرایشی یا فروشنده محصولات آرایشی باشید. به‌هرحال درآمدهای خوبی را به‌دست خواهید آورد. اما دو ایده که می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد به‌صورت زیر است:

 1. خدمات آرایشی و بهداشتی (مانند آرایش کردن عروس، کوتاه کردن مو زنانه و مردانه و…)
 2. فروش محصولات آرایشی

پردرآمد ترین پیج های اینستاگرام

بدون شک پر درآمدترین پیج های اینستاگرامی کسانی هستند که:

 • آموزش کسب‌وکار می‌دهند.
 • کسانی که آرزو می‌فروشند.
 • واینر های اینستاگرام

پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام

 • مانتو
 • شلوار
 • عینک
 • طلا و جواهر
 • اسباب بازی
 • ماشین
 • کالای دیجیتال
 • اکسسوری

بهترین کسب و کار در اینستاگرام با سرمایه صفر

 • همکاری در فروش
 • پیج طنز و سرگرمی

بهترین شغل های اینستاگرامی خارج از ایران

 • واینر
 • آنباکسینگ
 • بلاگر آرایشی
 • آموزش در حوزه دیجیتال

ایده کسب درآمد از اینستاگرام با سرمایه کم

من اگر سرمایه‌ای داشتم و ندانم چه کار کنم، اولین کاری که می‌کنم به سمت آموزش دیدن می‌روم. با این کار هم تخصص خودم را بالاتر می‌برم و هم اینکه باعث می‌شوم بدانم با پولم چه‌کار کنم. اما اگر نخواهید دنبال دانش بروید و اطلاعات خودتان را بالا ببرید ایده‌هایی که در بالاتر عرض کردم را اجرا کنید.

در پایان

در این مقاله به بهترین شغل در اینستاگرام پرداختیم و درآمد هر حوزه را نیز بازگو کردیم. اما نکته‌ی مهمی که می‌ماند این است که سعی کنید همواره از دانشتان از اینستاگرام پول دربیاورید. با خرید فالوور، اعتماد جلب کنید. با خرید لایک اینستاگرام و کامنت تعامل ایجاد کنید و با محتوا و تبلیغات مشتری برای خودتان پیدا کنید. به شما قول خواهم داد بعد از یکسال یکی از پردرآمدها خواهید شد.

نوشتهٔ پیشین
روش های افزایش فروش در اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
روش های جذب فالوور اینستاگرام

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محسن
  2021/03/پ 00:35

  این واینرهای اینستاگرام هم خوب پول به جیب میزننا
  دمشون گرم خدایی

  پاسخ
 • بهترین شغل به نظرم تو اینستاگرام همون کاره پوشاکه خیلی پول توشت

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست